מזה שנים שאנחנו יודעים שהסטארטאפ הישראלי מוביל עולמי בזכות שילוב מנצח של טכנולוגיה, יצירתיות וחדשנות, ודומה שמאז פורסם הספר “Start Up nation” גם העולם כולו מודע לכך.
כמעט כשם שאנו מודעים ליתרונה הטכנולוגי של תעשית הסטארט-אפ הישראלית כך יצא לנו לשמוע על חולשתה בכל תחומי השיווק הבינלאומי. להלן מספר עצות או נקודות למחשבה כבסיס ליצירת Go To Market מנצח:
1. יצירת מטרה אסטרטגית שיווקית. יש להבין כיצד שוק היעד מתנהג כיום. לבחון הצלחות וכשלונות שניתן להשליך מהם על המיזם והמוצרים, לשאול שאלות פתוחות (!!!) ולהקשיב לתשובות. החליטו על המטרה שתוביל את הארגון ובנו את התכנית להשגתה.
2. בניגוד לפיתוח מוצר – ניסוי ותהיה (או טעיה..) הם הרי אסון בשיווק! בכל תחום, שוק או תקופת פעילות גבשו תכנית פעילות ממוקדת על סמך מקסימום המידע שברשותכם. הגדירו יעדים חדשיים ושבועיים מדידים ופעלו על פי התכנית. כשהיעד לא מושג, בדקו מדוע, תקנו (את התכנית או היעד…) והמשיכו למימושה.
3. שיווק ברשת. לא מה שחשבתם. לכאורה ברור מאליו, אולם לא ניתן להתעלם מהעובדה שהרשת מאפשרת לחברה קטנה מישראל להתמודד ראש בראש מול כל אחת מהמתחרות, גדולות עד קטנות. וליצור נוכחות בעולם הרבה לפני הנוכחות הפיזית הנדרשת. הסוד להצלחה נמצא בתכנון וביצוע מדויקים. ראו העצה הבאה….
4. מצאו את ספקי השיווק החיצוניים המצוינים והלא יקרים (יש כיום בארץ לא מעט כאלה. התבססו על המלצות בבחירתם), לSocial Media , פרסום במנועי חיפוש, וPR ברשת. ראו בהם חלק מצוות השיווק וצרו ישיבות תקופתיות משותפות. עבדו על פי יעדים ותוצאות. התוצאות יגיעו.
5. נחישות והתמדה בביצוע. מניסיון למדנו שאחד החסמים המרכזיים שמפריע לחברות הסטארטאפ הישראליות ליצר פריצת דרך לשוק הוא הזגזוג בעשייה השיווקית. העובדה שכל יומיים באים עם רעיון חדש, מסר חדש וויזואל לא מוכר מטרפדת את המודעות, את אמינות החברה ואת ערך המוצר בקרב הלקוחות הפוטנציאלים.
כאשר החברה החליטה על סמך מחקר וניתוח נכונים את המטרה, צריך לצאת לדרך על סמך התכנית שגיבשנו וללכת בה במהירות, נחישות והתמדה.
יש להציב מראש במהלך הדרך פרמטרים מוגדרים להצלחה בשלבים השונים שיאפשרו לנו לבדוק ולוודא שאנו מתקדמים על פי התכנית, ולהמשיך בנחישות במסלול עליו החלטנו.

______________________________________________________________________
הפוסט נכתב על ידי חיות יוגב, מנכ”לית חברת Gaia-VSM המתמחה באסטרטגיות שוק ושיווק לחברות סטארטאפ טכנולוגיות. ל-חיות ניסיון של עשרים וחמש שנים בעולם השיווק והאסטרטגיה בשווקים מקומיים ובינלאומיים.